Z ankety iHNed.cz a HN zatím vyplývá, že za nejlepší práci necelá čtvrtina čtenářů (23 %) považuje profesi europoslance. Naopak jako nejhorší profesi zatím vyhodnotili čtenáři povolání horníka, který obdržel téměř třetinu všech hlasů (31%).

nej-prace-banner-1-250-80.jpgV anketě zatím hlasovala v každé sekci necelá tisícovka lidí. V "kladném hodnocení" si dobře vedou profese manažera (15%), programátora (13%) a desetina čtenářů preferuje povolání architekta.
Naopak v negativním žebříčku lidé dali na druhé místo kopáče a třetí pokladní (obě profese mají shodně 14%). Z ostatních profesí žádná nezískala přes 10 procent hlasů.

Z došlých tipů na povolání, která čtenářům v anketní nabídce chybí, se několik čtenářů shodlo na tom, že nejlepší prací je řemeslník, makléř a rentiér. Naopak mezi nejhoršími profesemi lidem chybí povolání hrobníka, pojistného agenta a prezidenta. Ve druhé polovině ankety proto tyto tři v každé sekci vystřídají profese, které jsou zatím v hodnocení na posledních třech místech.

Nejdůležitější je při výběru náplň práce

Čtenáři rovněž hlasují o tom, co je pro ně důležité při výběru zaměstnání, kdy známkují jednotlivá kritéria od 1 do 5 jako ve škole.

Zatím jasně vede náplň práce, která jediná má průměrnou známku začínající jedničkou (v této chvíli 1,84). Mezi dalšími kritérii ji následuje plat (průměrná známka 2,11) a pestrost pracovních úkolů (2,26). Naopak nejméně čtenáře zajímá při výběru zaměstnání dojíždění (2,90) a firemní bonusy (2,77).

Zapojte se také do hlasování o to Kdo se má nejlépe: ředitel velké firmy s velkým platem a stejnými starostmi, nebo třeba pokrývač, který po odchodu z práce může klidně na svou profesi zapomenout a s firmou se nic nestane? A co je vůbec nejdůležitějším kritériem pro výběr dobré práce? Plat? Pracovní doba? Šéf, nebo podřízení?

Hlasovat a vidět výsledky můžete ZDE

anketa-nej-prace-530.jpg